Dieta me kos, katër kilogram në një javë

loading...

Në këtë artikull do t’ju paraqesim një dietë që ka për bazë kosin, dhe ju ndihmon të bini në peshë 4 kilogram.

Dieta duhet të mbahet në mënyrë rigoroze dhe mos të konsumoni produkte të tjera gjatë ditës, përveç atyre që janë të parashikuara në dietë.

Dita 1,2,3

Kos, perime të ziera ose patate të ziera. Këto ushqime mund t’i konsumoni gjatë gjithë ditës.

LEXO EDHE ==>  Ilaç për shërim të kurrizit: Dhembja zhduket, ndërkaq eshtrat forcohen!

Dita 4,5,6

Kos, pulë të pjekur dhe sallatë jeshile.

Dita e 7-të

Kos dhe fruta, por jo banane dhe rrush.

KUJDES!

Së pari, ju duhet të konsultoheni me një mjek ose dietolog përpara se të nisni dietën, sepse trupa të ndryshëm reagojnë në mënyra të ndryshme.

Së dyti, kujdesuni për dietën ushqimore edhe pas dietës, sepse mund t’i rimerrni kilet e humbura madje edhe 2-fish.

LEXO EDHE ==>  Sandviç në kulaç për të cilin janë çmendur miliona njerëz. Gatuani edhe ju (Video)
loading...
Instant Lajme