Hajnat vjedhin lokalin në qendër të Ferizajt – 60 mijë euro dëme (Video)

hajnat
loading...
Hajnat kanë thyer pasmesnate lokalin “Ardi Fashion” në qendër të Ferizajt duke vjedhur materiale në vlerë prej 60 mijë eurosh.

Pa ndonjë nguti hajnat bënë punën e tyre për rreth 12 minuta në lokal.

Ata morën orët, syzet dhe gjërat e tjera të shtrenjta.

Me të mbushur dy çantat, grabitësit u larguan pa nguti.

LEXO EDHE ==>  Momentet e fundit të jetës së motoçiklistit shqiptar: Ambulanca nuk vinte, pinte gjakun që ia ndalte frymën! (Video)

Pronari i këtij lokali, Ardian Jaha, që u informua nga policia mëngjesin e së shtunës, tregoi se pas kësaj vjedhjeje është në rrezik që t’i falimentojë biznesi.

Për kthimin e mallit të vjedhur ai po shpreson shumë në punën e policisë.

Nga kjo e fundit, Zëvendës Drejtori i Rajonal, Besnik Shabani, bëri me dije se nuk ka akoma ndonjë të dyshuar me atë që i ngjau këtij biznesmeni.

LEXO EDHE ==>  Skandaloze: Seriali "Cka ka shpija" e gjuan Kuranin për tokë(Foto/Video)

Megjithëkëtë hetuesit janë duke e bërë intensivisht punën e tyre./klankosova/

loading...