Ja si të ndaloni rritjen e qimeve nën lëkurë përmes mënyrave natyrale


Loading...

Eliminimi i qimeve që rriten nën lëkurë është një problem që ju ndodh thuajse të gjithëve dhe mbi të gjitha është një problem që nuk mund të eliminohet lehtë. Qimet e rritura nën lëkurë mund të shkaktojnë infeksione dhe skuqje të zonës ku kanë dalë. Ja një mënyrë alternative për t’i eliminuar ato:

Përbërësit: 1 lugë gjelle mjaltë i papërpunuar

200 ml baltë për trajtime, me përbërje betonite (që mund ta gjeni në farmaci apo ku shiten produkte kozmetike)

LEXO EDHE ==>  Mjekët i dhanë 1 vit jetë, por u befasuan kur panë se kanceri i ishte zhdukur falë kësaj kure (Foto)

1 lugë gjelle mjaltë të papërpunuar

2 tableta vitaminë E (të thërrmuara) ose 5 pika vaj vitamine E

10 pika vaj livande

Përgatitja: fillimisht përzieni mjaltin dhe baltën në një tas sa të përftohet në masë homogjene dhe më pas shtoni të gjithë përbërësit e tjerë. Shtoni nga pak ujë të vakët derisa të formohet një pastë e butë, por jo shumë e hollë.

LEXO EDHE ==>  E lehtë dhe e shpejtë: ja si të reduktoni dhjamin rreth zonave problematike në pak ditë

Aplikojeni maskën në zonat ku keni qime të rritura nën mish dhe mbajeni derisa të thahet, rreth 30 minuta. Më pas, hiqeni pastën në drejtim të kundërt me rritjen e qimeve. Pas përdorimit të pastës lyejini zonën me vaj kokosi ose gjalpë trupi. Përsëriteni këtë metodë 3-4 herë në javë dhe shumë shpejt do të vëreni rezultate të dukshme.

loading...
Instant Lajme