Recetë gjermane nga tre përbërës: Pastron mbylljen e arterieve, ul kolesterinën!


Kombinimi i këtyre përbërësve ju ofron imunitetin më të fuqishëm deri tani.

Fjala është për recetën e popullarizuar të një mjeku gjerman, e cila përmban tre  përbërës shumë të shëndetshëm: xhenxhefil, hudhër dhe limon, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 4 limonë me lëvore,
– 4 thelpinj hudhre,
– 2 litra ujë,
– Një copë rrënje xhenxhefili

Përgatitja:

LEXO EDHE ==>  Këto 2 lule duhet t'i keni patjetër në shtëpi, mësoni arsyen (FOTO)

Lajini të gjithë përbërësit, pastaj priteni limonin në pjesë, hiqjani lëvoren hudhrës dhe xhenxhefilit dhe qitni në blender dhe bluani.

Masën e përftuar ngroheni në tigan dhe shtoni ujë derisa të vlojë. Pastaj lëreni të ftohet.

Pasi të ftohet qiteni në shishe qelqi dhe futeni në frigorifer.

Hudhra do të humbë aromën e pakëndshme për shkak të limonit dhe xhenxhefilit, kështu që nuk do të keni nevojë të brengoseni.

LEXO EDHE ==>  Nëse e pini këtë lënge 4 dit nga 1 litër ju do të dobsoni 4kg (video)

Këtë ilaç pini çdo mëngjes në lukth të thatë dhe në mbrëmje dy orë para gjumi.

Para përdorimit tundeni, në mënyrë që xhenxhefili të mos mbetet në fund të shishes.

Close