Shërohet “njeriu pemë” pas 16 operacioneve (Foto)

3bfaf78600000578-0-image-a-5-1483950054774_1483977860-5812729
loading...

Një burrë nga Bangladeshi, i quajtur “njeriu pemë” për shkak të lythave të tij nëpër trup si lëvore pemësh, i është nënshtruar një trajtimi mjekësor për të cilin mjekët shpresojnë se e ka shëruar gjendjen e tij.

Abul Bajandar iu nënshtrua 16 operacioneve për të hequr lythat nga duart dhe këmbët e tij, prej kur ai tërhoqi vëmendjen e mjekëve një vit më parë.

LEXO EDHE ==>  Pija e mrekullueshme që zgjidhë shumë probleme shëndetësore

27-vjeçari është një nga katër njerëzit në botë që janë diagnostikuar me “epidermodisplasia verruciformis”, një kusht i rrallë gjenetik i emëruar “sëmundja e njeriut pemë”, transmeton Gazeta Express.

Kështu duket tani ai pas operacionit:

loading...