Si të pastroni mëlçinë në vetëm dy ditë me ujë dhe rrush të thatë


Loading...

Mëlçia është një ndër organet më të rëndësishme të trupit, pasi kryen shumë funksione jetike. Mes tyre është bashkimi i proteinave dhe pastrimi i gjakut nga helmet e ndryshme, si dhe është organi  i vetëm që mund të rigjenerojë vetveten. Cerozat e mëlçisë si hepatiti A, B dhe C janë sëmundjet që e rrezikojnë më shumë këtë organ.

Mëlçisë i kanosen rreziqe të mëdha edhe nga depozitimi i tepërt i dhjamit, për këtë arsye më poshtë tregohet një metodë që e pastron mëlçinë në vetëm dy ditë, duke përdorur vetëm ujë dhe rrush të thatë në mëngjes.

LEXO EDHE ==>  Gruaja kosovare që bëri gjinj shpërthyes (VIDEO)

Si ta përgatisni

Zgjidhni disa kokrra rrushi të thatë të zi. Merrni një enë dhe hidhni në të tre kupa ujë dhe një kupë me rrush të zi. Ziejeni përzierjen për dy minuta dhe lërini më pas për 24 orë. Ditën e nesërme pini një gotë. Mund ta pini të nxehtë, të ngrohtë ose të ftohtë. Në vetëm dy ditë do të ndieni rezultate pozitive. Këshillohet të vazhdohet kjo kurë për një javë. Është e rëndësishme që gjatë kësaj jave ju të shmangni konsumimin e alkoolit dhe të yndyrave të ngopura.

loading...
Instant Lajme