TRASHËGOJNË GARAZHIN NGA DAJA, ÇFARË GJEJNË BRENDA SAJ I SHOKON ATA [FOTO]

loading...

Daja i tyre ishte njeri i mrekullueshëm dhe ekscentrik i cili nipit dhe mbesës në testamentin e tij ju la garazhin e mbuluar me pluhur dhe të harruar prej kohësh.
Në vitin 2009, vëllai dhe motra u njoftuan pas vdekjes së dajës se ata ishin pjesë e testamentit të tij. Në testament ai u kishte lënë një garazhe të vjetër të mbuluar nga pluhuri që në pamje të parë dukej e pavlerë. Por kur e hapën atë nuk mund të besonin çfarë panë brenda saj.

LEXO EDHE ==>  Gjatë transmetimit live babai e kupton se djalin që e kishte rritur për 32-vite nuk është fëmija i tij biologjik, shikoni reagimin e tij prekës (Foto/Video)

Brenda në garazhe gjendej diçka për të cilën ishin dëgjuar vetëm thashetheme, një Bugatti Type 57S Atalante, transmeton Express. Vlera e kësaj veture në treg sot llogaritet të jetë 8.5 milion dollarë.

Kjo veturë ishte blerë ne vitin 1955 nga daja Dr. Harold Carr i cili e mbylli atë në garazhe pasi i skadoi regjistrimi në vitin 1960 ku që nga ajo kohë ka qëndruar i mbyllur në garazhe.
Brenda në garazh me Buggatin gjendej edhe një Aston Martin klasike.

LEXO EDHE ==>  Arsyeja pse shohim ëndrra me seks

Bugatti u shit në ankand publik për 4 milion dollarë të cilat u ndanë ndërmjet nipit dhe mbesës së Dr. Carr.
rl-1938-bugatti-57sc-atlantic-34-2-850x569_1461057157-5313907

1920px-bugatti-type-57sc-atalante-850x677_1461057157-6808489

1920px-bugatti-1913-850x637_1461057157-2429018

loading...
Instant Lajme