Zbulohet arsyeja që i shtyn partnerët të tradhtojnë pa turp në këtë periudhë

capture-70

Ndërsa është fundviti dhe festat tashmë i japin një tjetër kuptim ditëve të fundit të 2016, sipas një studimi të bërë në Britani në ”Ann Summers”, kjo periudhë e vitit është njëkohësisht dhe periudha më e keqe për çiftet.

Por pse? Arsyeja kryesore e kësaj, lidhet me tradhtinë dhe sipas studimit ajo rezulton e frikshme për shkak të festave dhe ndodh pikërisht me kolegët e punës. Ndërsa dalin të festojnë Krishtlindjet, kolegët e punës dehen dhe përfundojnë duke kryer marrëdhënie seksuale bashkë pavarësisht  faktit që janë kolegë pune.

LEXO EDHE ==>  Polici në Durrës mburret se e kapi mat, por shoferi “ia nxin” faqen me këtë që i bën (FOTO)

Sipas të dhënve të fundit të postuar te ”The Mirror”, profesioni m i rrezikshëm për tradhti është puna IT, pra teknologji informacioni.